Napište nám

ponyterapie@email.cz

Vše začalo splněným snem. Koupili jsme první klisnu a mysleli si, že tím je sen splněný. To byl vlastně začátek naší cesty. Ke klisně přibyla mini kamarádka Julča. Kromě chovu velšských koní, výstav a soutěží jsme objevili krásu malého plemene Shetland pony, který nás okouzlil svou zvídavou, uličnickou a zároveň milou povahou.

Obsednutí těchto poníků proběhlo velice rychle. Posadili jsme na ně naše děti a jelo se. Ani jednou se nestalo, že by chtěli dítěti jakkoli ublížit. Kdykoli hledáte naši malou dceru, je na pastvině se svým stádem poníků a s hřebcem.

Zjistili jsme, že si s koňmi plníme veškeré své sny a touhy, pomáhají nám vyrovnávat se s těžkými životními situacemi, vsakují do sebe všechna naše trápení a nechtějí nic na oplátku. Dávají nám zpětnou vazbu na naše chování, jsou mistry řeči těla.

Naučili nás mnohé. Hlavně sebekontrole a řešení složitých situací s klidem a vyrovnaností.     

Měli jsme ještě jeden sen. Pomáhat druhým, ač nemáme bílý plášť. I tento sen si teď plníme. Připravili jsme pro vás možnost terapie, kterou jsme doposud čerpali z našich koní jen pro sebe. Ten úžasný pocit by měl zažít každý z vás, a hlavně ti z vás, kteří nemají po boku své rodiče, děti, či přátele, anebo touží prožít jen krásný den, kdy energii nezištně daruje někdo vám.

A pokud jste dočetli až sem, zjistíte, že hlavním cílem, proč jsme založili oficiální spolek byl moment, kdy jsem shlédla video, kde v USA vstoupil minikůň do nemocnice k dětem. Věděla jsem tedy, že musím dosáhnout toho samého a že budeme dělat dny krásnější dětským onkologicky nemocným pacientům.

Ano, tento cíl byl naplněn a my jsme štastní.

Za ten úsměv to rozhodně stojí. Ponyterapie je opravdová radost pro každého… 🙂

Za tým Ponyterapie, Milen a spol.