Napište nám

ponyterapie@email.cz

Vše začalo splněným snem. Koupili jsme první klisnu a mysleli si, že tím je sen splněný. To byl vlastně začátek naší cesty. Ke klisně přibyla mini kamarádka Julča. Kromě chovu velšských koní, výstav a soutěží jsme objevili krásu malého plemene Shetland pony, který nás okouzlil svou zvídavou, uličnickou a zároveň milou povahou.

Obsednutí těchto poníků proběhlo velice rychle. Posadili jsme na ně naše děti a jelo se. Ani jednou se nestalo, že by chtěli dítěti jakkoli ublížit. Kdykoli hledáte naši malou dceru, je na pastvině se svým stádem poníků a s hřebcem.

Zjistili jsme, že si s koňmi plníme veškeré své sny a touhy, pomáhají nám vyrovnávat se s těžkými životními situacemi, vsakují do sebe všechna naše trápení a nechtějí nic na oplátku. Dávají nám zpětnou vazbu na naše chování, jsou mistry řeči těla.

Naučili nás mnohé. Hlavně sebekontrole a řešení složitých situací s klidem a vyrovnaností.     


Měli jsme ještě jeden sen. Pomáhat druhým, ač nemáme bílý plášť. I tento sen si teď plníme. Připravili jsme pro vás možnost terapie, kterou jsme doposud čerpali z našich koní jen pro sebe. Ten úžasný pocit by měl zažít každý z vás, a hlavně ti z vás, kteří nemají po boku své rodiče, děti, či přátele, anebo touží prožít jen krásný den, kdy energii nezištně daruje někdo vám.

Za ten úsměv to rozhodně stojí. Ponyterapie je opravdová radost pro každého… 🙂

Za tým Ponyterapie, Milen a spol.