Napište nám

ponyterapie@email.cz

Šerynka a naše první návštěva Fakultní nemocnice v Plzni.

Rádi jezdíme na onkologické oddělení dětské kliniky plzeňské nemocnice, kde milují chlupatý dotyk tak úžasného zvířete, kterým kůň bezesporu je.
Povídáme si o konících, mazlíme se s nimi, čistíme je a češeme. Děti se mohou na koníka posadit, zahrát si společně hru, zazpívat, či si zatančit.
Učíme se tím, jak pečovat o zvíře, být klidný, týmový, obezřetný, zodpovědný… neboť koník dává ihned zpětnou vazbu na jakýkoli projev člověka. Děti jsou oproti dospělým přirozené, bez předsudků a tak mnohem lépe a správněji reagují na komunikaci s koněm.
Trénujeme s dětmi jemnou motoriku česáním hřívy ponyho terapeuta a vkládáním sponek. Pony terapeut dokáže rozpovídat i smutné pacienty, kteří se společnosti straní.

Tímto bychom chtěli poděkovat vedení Fakultní nemocnice Plzeň, za tuto neuvěřitelnou příležitost.
Ředitel FN Plzeň, MUDr. Václav Šimánek, který navštívil děti i ponyterapeuty.
Zleva vedení FN Plzeň a šťastné děti při hře z odd. Dětské kliniky – hematoonkologie.
Stacionář Dětské kliniky hematoonkologické oddělení.
Ramon u dveří dětské a dospělé psychiatrie ve FN Plzeň.
Pobytová sociální péče FN Plzeň Bory.
Psychiatrie FN Plzeň – Smajlík
Psychiatrie FN Plzeň – Ramon
Děvčata z Pobytové sociální péče FN Plzeň Bory a Smajlík.
Naše klaunice Mimina, která ráda těší pacienty Dětské kliniky.

Také jsme prožili krásné momenty ve Fakultní nemocnici v Plzni na Borech, kam jsme výtahem zavítali do druhého patra 61. pavilonu, kde Smajlík 🦄 opět naplnil své poslání a potěšil uživatele pobytové sociální péče. ❤️ Tím se naše návštěvy rozrostly i o oddělení dospělých pacientů.

Vlídný personál Psychiatrie FN Plzeň, který si také zasloužil terapii. Smajlík rozdal své srdce úplně všem. Ale hlavně samozřejmě pacientům, kteří byli nadšení. Děkujeme za tyto momenty s vámi.